środa, 10 sierpnia 2011

"Najsłynniejsze teorie spiskowe"

Tytuł: "Najsłynniejsze teorie spiskowe"
Autor: Jamie King
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 304
Ocena: 8,5/10
Cena: 34,90

„Najsłynniejsze teorie spiskowe” to książka, na którą czekałem od dawna. Jamie King w swoim dziele opisuje kilkadziesiąt wydarzeń, postaci i miejsc owianych tajemnicą. Próbuje wyjaśniać zagadki wszechczasów…
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego do tej pory nie wynaleziono leków na raka czy też AIDS? Kim są lunarianie? Czy wielkie pandemie są sztucznie wywoływane przez firmy farmaceutyczne? Czy kosmici istnieją, a jeżeli tak, to jak wpływają na nasze życie? Jaką tajemnicę skrywa pospolita mielonka? Czy ludzie tacy jak Adolf Hitler, Elvis Presley albo Lady Diana naprawdę zginęli? Jaką rolę odgrywają wolnomularze oraz Zakon Trupiej Czaszki? Czy Jezus Chrystus poślubił Marię Magdalenę i pozostawił po sobie potomków? Jakie tajemnice skrywa Watykan? Czy brytyjska rodzina królewska to kosmici?
Jamie King w swoim dziele najpierw przybliża nam daną tajemnicę, a następnie podaje teorie wyjaśniające ową zagadkę. Prezentuje nam całą gamę różnych tłumaczeń. Poczynając od tych najbardziej prawdopodobnych, a kończąc na tych niemal niemożliwych i absurdalnych. Uwzględnia wszelkie możliwe interpretacje. Nam pozostaje tylko je zweryfikować i ocenić ich prawdziwość.
„Najsłynniejsze teorie spiskowe” to książka którą praktycznie pochłonąłem. Czyta się ją niezwykle lekko i szybko, niemal jak dobrą powieść. Rozdziały są krótkie, mają przeciętnie po dwie- trzy strony. Jamie King posługuje się łatwym w odbiorze językiem, który potrafi nas zaciekawić na długie godziny. Gdy chciałem zrobić sobie przerwę w czytaniu, mówiłem sobie „jeszcze tylko jeden rozdział”… i zazwyczaj z jednego robiło się ich kilkanaście.
Okładka. Myślę, że jest idealnie dopasowana do treści książki. Bo co innego może przedstawić trafniej jej „wnętrze” niżeli ręka(zapewne jakiegoś detektywa) trzymająca lupę? Oprócz tego elementu uwagę odbiorcy przyciągają wyraziste napisy prezentujące nam namiastkę tego co jest „w środku”.
Moim zdaniem jest to pozycja warta uwagi. Wiele rzeczy, o których dowiedziałem się z tej książki zmieniło moje dotychczasowe myślenie na temat różnych spraw. Dzięki J. Kingowi spojrzałem na nasz świat w innym świetlne, dostrzegłem to co było dotąd dla mnie niewidoczne, ukryte za ciemną kotarą. „Najsłynniejsze teorie spiskowe” to obowiązkowy egzemplarz w domowej biblioteczce każdego fana tajemnic i rozwiązywania zagadek.

Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Replika

14 komentarzy:

 1. Całkiem ciekawa lektura. Niewykluczone, że kiedyś po nią sięgnę choćby z ciekawości:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się interesująco:) Muszę się za nią rozejrzeć:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, ze kiedyś sięgnę po ta ksiązke, ale na razie czekają w kolejce chyba z milion innych ksiąg :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś mnie to nie kręci - wydaje się ciekawe ale to tylko dywagacje, nic konkretnego najprawdopodobniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie lektury! ALe super! Spiski, tajne założenia.. to lubię ;p
  Pozdrawiam
  PS: No i zapraszam do siebie, gdzie możesz wziąć udziału konkursie, który trwa do jutra rana ;-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że to książka idealna dla mnie! Czuję, że nie będę się przy niej nudzić :) Lecz jeśli chodzi o okładkę, to niekoniecznie trafia w mój gust :P

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka jest moim zdaniem paskudna - co do reszty, nie będę oryginalna i powiem,że książkę bardzo chętnie przeczytam, narobiłeś mi na nią smaku. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Konkurs już się zakończył i zapraszam do mnie na wyniki ;-D

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię czytać artykuły tego typu, wiec po książkę tym bardziej sięgnę :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Cassiel książki takiego typu są świetne. Uwielbiam zagadki, tajemnice itp. Mogę o tym czytać całymi godzinami. Ostatnio rzuciła mi się w oczy podobna pozycja, pt."Sekretne stowarzyszenia. Jak dziś wpływają na nasze życie" autorstwa Sylvi Browne. Akurat teraz można zgłosić się po nią do zrecenzowania na www.nakanapie.pl. Z chęcią wziąłbym ją, ale mam za dużo książek na mojej pólce do przeczytania... nie wiem kiedy je wszystkie "ogarnę".
  Gorąco wszystkich pozdrawiam!:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozśmieszyło mnie trochę pytanie, czy rodzina królewska to kosmici ;) Pozostałe są jednak bardzo ciekawe, warto znać odpowiedzi. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Okładka wygląda dość biednie, ale nie jest aż taka zła - widziałam gorsze. Sama treść zapowiada się jednak interesująco. " Jaką tajemnicę skrywa pospolita mielonka?" ciekawe pytanie, sama bym na takowe nie wpadłaXD

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawiłeś mnie tą pozycją. Myślę, że może kiedyś po nią sięgnę. Ale na pewno nie teraz. ;)

  Pozdrawiam, Klaudyna.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wytypowałam cię do "Jak piszesz? Pokaż to!"
  Zasady i inne bzdety: http://recenzje-dragonki.blogspot.com/2011/08/jak-piszesz-pokaz-to.html

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, to zostaw po sobie ślad :)