wtorek, 10 września 2013

Nowe wydawnictwo, nowa współpraca

          W czasach, gdy z dnia na dzień ludzie coraz chętniej dzielą się swoimi tworami literackimi, chcąc wydostać się z ukrycia i skończyć z pisaniem do szuflady, powstaje wiele nowych wydawnictw pragnących wyjść naprzeciw oczekiwaniom debiutujących pisarzy i dać im możliwość wydania ich dzieł. Jednym z takich początkujących wydawnictw jest Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Mimo, że młode i dopiero raczkujące w książkowym świecie, to z pewnością warte uwagi.

          Białe Pióro nie narzuca rodzajów literatury jakie będzie wydawać, daje za to każdemu pisarzowi równe szanse. Jego twórcy na swojej stronie piszą, że: „Naszym podstawowym i niepodważalnym kryterium jest to, że każda książka powinna wzbogacać czytelnika, nikogo przy tym nie obrażając.” Warto również dodać, że praca ekipy Białego Pióra nie kończy się wyłącznie na wydaniu książki. Można wręcz powiedzieć, że dopiero wtedy na dobre się zaczyna. Wydawnictwo te pragnie także promować wydawane dzieła i pomagać zaistnieć debiutującym pisarzom. Z pewnością będzie im się to udawać jeszcze efektywniej dzięki ścisłej współpracy z artystyczną Fundacją Oscar, która promuje ludzi zdolnych, ich twórczość, jak również samo czytelnictwo.

          Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić Was- przyszłych polskich sław literackich, do przelania swoich myśli na papier, stworzenia dobrej książki i wydania jej w tym debiutującym, tak jak i Wy, wydawnictwie. A jeśli już chowacie swoją powieść w szufladzie (albo folderze na komputerze) to radzę nie czekać, aż ktoś ukradnie Wam pomysł na dobrą fabułę. Kontaktujcie się z Wydawnictwem Literackim Białe Pióro! Potem to już tylko pięknie wydana własna książka, wywiady z Wami na różnych portalach literackich, konkursy, w których nagrodami będą Wasze dzieła i liczne recenzje w blogosferze. 

          Recenzje z pewnością będą pojawiać się także i na moim blogu, bo kilka dni temu wstąpiłem w szeregi recenzentów tego wydawnictwa i czekam na pierwsze nowości książkowe, które będę mógł przeczytać i ocenić. Jestem ogromnie ciekaw pozycji, które wyjdą spod skrzydeł Białego Pióra i mam ogromną nadzieję, że za jakiś czas wydawnictwo te dorówna tym najlepszym, których książki są wręcz rozchwytywane.

Strona Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro : www.bialepioro.pl
Strona Fundacji Oscar: www.fundacjaoskar.pl
 


4 komentarze:

  1. Czytać świeżutkie debiuty młodych pisarzy. To musi być coś :) Zazdroszczę takiej współpracy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję współpracy i czekam na recenzje z niecierpliwością.
    Pozdrawiam cieplutko
    Marta Kor - MK Czytuje

    OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, to zostaw po sobie ślad :)