piątek, 17 lutego 2012

"Jutro 3. W objęciach chłodu"

Tytuł: "Jutro 3. W objęciach chłodu"
Autor: John Marsden
Wydawnictwo: Znak literanova
Ilość stron: 272
Ocena: 10/10
Cena: 31,90
    
     John Marsden z dnia na dzień zdobywa coraz więcej polskich fanów, którzy zachwyceni jego nietuzinkową serią „Jutro” z niecierpliwością czekają na kolejne tomy tej sagi. Po przeczytaniu, a raczej pochłonięciu, dwóch pierwszych części powieści nie mogłem się doczekać, kiedy w moje ręce wpadnie „Jutro 3. W objęciach chłodu”, na szczęście ta upragniona chwila w końcu nadeszła.
     Pięcioro nastolatków, a mianowicie Ellie, Homer, Lee, Robyn oraz Fi nadal siedzą schronieni w Piekle w oczekiwaniu na to, co przyniesie dalszy przebieg inwazji wroga na ich ojczyznę. Z dnia na dzień czują się coraz gorzej i nie potrafią poradzić sobie z bezczynnością. Jednak pewnego dnia coś się w ich życiu zmienia. Znowu chcą działać. Znowu chcą walczyć. Znowu chcą odnieść sukces. Pragną zadać potężny cios najeźdźcom i dlatego też postanawiają przeprowadzić atak na Zatokę Szewca- ważny port, dzięki któremu agresorom udało się tak szybko przejąć Australię. Podążając do swojego celu przypadkowo trafiają na Kevina, który jako jeniec wojenny musi pracować na farmach przejętych przez wroga. Postanawiają go odbić. Czy im się to uda? Jakie przeszkody staną na ich drodze do zniszczenia Zatoki Szewca? Czy podołają postawionym sobie zadaniom i jak wpłynie to na ich dalsze życie?
     Seria „Jutro” pokazuje, do czego może być zdolna grupka młodych, zdesperowanych ludzi, zmuszonych do ucieczki przed potężnym wrogiem. Do jakich to przemian wewnętrznych musi dojść w nastolatkach walczących o własne życie? Jak wielką determinacją się odznaczają, skoro postanawiają samotnie walczyć o wyzwolenie z rąk najeźdźców swego narodu?
     Czytając tę książkę widzimy jak zmieniają się bohaterowie. Fi, niegdyś krucha i delikatna dziewczyna, staje się teraz waleczną kobietą, zdolną do poświęceń dla dobra innych. Nie cofa się przed niczym. Ellie natomiast stara się jak najlepiej poprowadzić swoich przyjaciół do zwycięstwa, wyróżnia się ogromną odwagą i siłą psychiczną. Również inne postacie przechodzą w mniejszym lub większym stopniu metamorfozę, każdy stara się coś w sobie zmienić, aby uratować innych.
     John Marsden pisze bogatym i łatwym w odbiorze językiem. „Jutro 3. W objęciach chłodu” czyta się z niezwykłą przyjemnością i wypiekami na twarzy. Akcja płynie bardzo szybko i jest pełna wielu ciekawych sytuacji, które poznajemy z ogromną dawką emocji. Wtajemniczając się w losy bohaterów tej powieści, razem z nimi przeżywamy to, co właśnie wokół nich się dzieje. Towarzyszy nam cała gama uczuć- od miłości po nienawiść.
     Przewracając kolejne strony tej niepowtarzalnej książki niejednokrotnie zastanawiałem się jak postąpiłbym, gdybym znalazł się na miejscu Ellie i jej przyjaciół. Czy udźwignąłbym ciężar, jaki spocząłby na moich barkach i byłbym zdolny do takich czynów jak oni? Teraz jednak myślę, że nikt z nas nie może przewidzieć swoich postępowań w kryzysowych sytuacjach, ale nie wątpię w to, że większość z nas zrobiłaby wszystko, co byłoby w jego mocy.
     „Jutro 3. W objęciach chłodu” jest książką, którą pragnę polecić każdej osobie oczarowanej poprzednimi częściami tej serii. Natomiast tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z sagą „Jutro” zachęcam do sięgnięcia po jej dwa pierwsze tomy. Obok takiej powieści nie można przejść obojętnie.

Książkę wygrałem w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Znak

11 komentarzy:

 1. Ja już również po lekturze i byłam podobnie jak Ty zachwycona tą serią:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. te seria ciągle jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu zacząć serię "Jutro". Na pewno mi się spodoba :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Doskonała pozycja, chyba taka najbardziej osobista, tak sądzę i najlepiej porusza sprawy emocjonalne. Nie do zapomnienia ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tą serię, a trójka stanowczo najlepsza ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja osobiście jeszcze nie dotarłam do tej serii, ale może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tylko pierwszą część, ale mam w planach kolejne. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Spotkałam się z opinią, że to słabsza część ;) Ale muszę się sama przekonać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już nie mogę doczekać się przeczytania pierwszej części tej serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. To już kolejny blog, na którym czytam pozytywna opinię książki z serii "Jutro" i coraz bardziej korci mnie, żeby sięgnąć po te pozycje :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, to zostaw po sobie ślad :)