czwartek, 3 stycznia 2013

"SMARTfiszki niemieckie"Tytuł: "SMARTfiszki niemieckie"
Wydawnictwo: SuperMemo 
Ocena: 10/10
Cena: 59,90

 Odkąd pamiętam, zawsze miałem problemy z nauką języków obcych. Przyswajanie nowej wiedzy z niemieckiego czy angielskiego ograniczało się do trzech rzeczy- zakuć, zdać, zapomnieć. Dostrzegając bezcelowość takich działań postanowiłem poszukać czegoś, co zmieniłoby mój dotychczasowy system nauki i pozwoliłoby w prosty sposób trwale przyswoić duży zasób wiedzy z języków obcych, tym bardziej, że w tym roku zdaję maturę.  
„Lekarstwem” na moje problemy okazały się SMARTfiszki niemieckie. Jest to kurs językowy oparty o najskuteczniejszy i jedyny na świecie algorytm powtórek potwierdzony badaniami naukowymi. W skład tego kursu wchodzi 1000 starannie dobranych słówek, które umożliwiają opanowanie języka niemieckiego w stopniu podstawowym. Każde z 1000 haseł znajduje się na osobnej fiszce. Na jednej stronie fiszki widnieje wyraźnie napisane określone słówko w języku polskim, nazwa działu z jakiego pochodzi, idealnie dobrane do każdego hasła kolorowe zdjęcie oraz przykładowe zdanie w języku niemieckim z luką do uzupełnienia. Na odwrocie natomiast znajduje się odpowiednik polskiego słówka w języku niemieckim- również wyrazisty i przykuwający uwagę odbiorcy, przykładowe zdanie w języku niemieckim z już uzupełnioną luką, miejsce na własne notatki oraz specjalny kod, który po zeskanowaniu Iphonem lub smartfonem z oprogramowaniem Android i specjalną aplikacją, umożliwia odsłuchanie profesjonalnych nagrań słów i przykładów. Karteczki są ponumerowane oraz podzielone tematycznie. Oprócz fiszek w kartoniku z kursem znajdziemy zielone przegródki, umożliwiające podział 1000 słów na małe grupy, np. po 20-25 haseł, instrukcję oraz kalendarz, który sprawi, że systematycznie go uzupełniając i spoglądając do niego, nie zapomnimy o kolejnych powtórkach. Fiszki oddziałują na kilka zmysłów, a nie jak to jest w przypadku większości kursów bywa tylko na jeden zmysł. Dzięki temu wszystkiemu całość jest niezwykle przejrzysta i atrakcyjna.
Dodatkowym atutem SMARTfiszek jest fakt, że kupując je otrzymujemy pełen kurs słownictwa niemieckiego online (25 000 słów) z metodą SuperMemo przez 6 miesięcy na www.supermemo.net. Używanie SuperMemo oraz nauka języka obcego trafiły na listę polecanych sposobów na podniesienie IQ, którą opublikował „Newsweek” w artykule „Podnieś sobie IQ”.
Po miesiącu korzystania ze SMARTfiszek i systematycznej nauki słówek, mogę śmiało stwierdzić, że jest to najlepszy i najbardziej efektywny kurs językowy z jakim do tej pory miałem do czynienia. Ucząc się dziennie 20 słówek przez około 30 minut mój poziom wiedzy z języka niemieckiego stale wzrasta, a dzięki powtórkom co określony okres czasu raz nauczone hasła pamiętam trwale. Wkładając odrobinę wysiłku, systematyczności i chęci nauki można bardzo dużo zdziałać.
SMARTfiszki polecam każdemu kto zaczyna swoją przygodę z językiem niemieckim, ale także osobom, które mają już podstawową znajomość tego języka, a pragną wzbogacić swój zasób słów. Na pewno się nie zawiedziecie. Kurs otrzymałem dzięki uprzejmości wydawnictwa SuperMemo

 

supermemo.net: kursy językowe online niemiecki, francuski, hiszpański, włoski oraz kilkanaście innych języków, w tym angielski online z metodą SuperMemo - jedyną metodą optymalizacji zapamiętywania popartą badaniami naukowymi.


3 komentarze:

 1. Dawno nie było postów :( Wejdź jak chcesz :)
  michalo-magic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się jakoś przekonać do tych fiszek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o to coś czego potrzebuje :)
  Obserwuje i zapraszam do odwiedzania mojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, to zostaw po sobie ślad :)