piątek, 31 maja 2013

"Język koni- Język ludzi. Porozumienie jest możliwe!"

Tytuł: "Język koni- Język ludzi. Porozumienie jest możliwe!"
Autor: Isabelle von Neumann-Cosel
Wydawnictwo: Akademia Jeździecka
Ilość stron: 142
Ocena: 10/10
Cena: 59,00

Isabelle von Neumann-Cosel jest instruktorką i sędziną Niemieckiego Związku Jeździeckiego, dziennikarką i autorką książek. Mieszka w pobliżu Mannheim wraz z trzema córkami, które także są zafascynowane końmi. Od wielu lat pracuje nie tylko ze swoimi końmi, ale także uczy jazdy konnej. Gdy nie jest zajęta pisaniem artykułów, książek i scenariuszy filmowych na temat „Konie i jazda konna”, przeznaczonych dla jeźdźców w każdym wieku, zajmuje się krytyką teatralną o balecie i tańcu współczesnym.
         Co myśli sobie koń, gdy ma szeroko otwarte oczy i postawione uszy czy też wtedy, gdy rozdyma nozdrza bądź kładzie uszy do tyłu? Co oznaczają poszczególne dźwięki wydawane przez konie- rżenie, parskanie, przenikliwy kwik czy intensywne prychanie? Jak ważna jest hierarchia w stadzie i jakie to niesie ze sobą konsekwencje? W jaki sposób budować zaufanie ze swoim koniem? Jak oduczyć naszego wierzchowca płochliwości? Czy nasi czworonożni przyjaciele okazują zazdrość? Zapewne niejednokrotnie zadawaliście sobie te i setki innych pytań, aby spróbować lepiej zrozumieć konie, lecz nie zawsze odnajdywaliście satysfakcjonujące odpowiedzi. Książka „Język koni- Język ludzi. Porozumienie jest możliwe!” rozwieje większość waszych wątpliwości. Poradnik ten jest jedną wielką wskazówką, która właściwie odczytana umożliwi nam- koniarzom pełne porozumienie się z końmi oparte na zaufaniu, przyjaźni, poświęceniu i długiej współpracy.
         Dzieło Isabelle von Neumann- Cosel podzielone jest na dziewięć rozdziałów o zachęcająco brzmiących nagłówkach, takich jak np. „W darze od natury- czyli czym dysponują konie”, „Czy mogę cię powąchać?- Czyli gdy koń spotyka konia”, „Zaufanie lepsze od kontroli- spotkanie z ludźmi”. Posumowanie każdego rozdziału podzielone jest na trzy zasadnicze części. W pierwszej kolumnie opisywane są zjawiska, zachowania czy też sytuacje, które pozytywnie wpływają na samopoczucie naszego wierzchowca. W kolejnej poruszane są te sprawy, które wpływają na niego dość negatywnie, a w ostatniej kolumnie te, które wzbudzają u naszych pupilów ogromny strach i panikę. Książka ta ma wiele atutów. Jedne z nich stanowią chociażby przejrzysty spis treści, twarda okładka, solidne wykonanie czy setki starannie wyselekcjonowanych zdjęć, które urzekną niejednego miłośnika tych pięknych zwierząt. Poradnik ten napisany został prostym, przystępnym, a jednocześnie ciekawym językiem, który przyciągnie naszą uwagę na długie godziny.
Książka ta porusza problemy związane z naszymi wierzchowcami, a następnie na podsumowanie podaje „odpowiedź w języku koni”, w której zawarte są bardzo cenne rady dotyczące prawidłowego współżycia ludzi i koni. Autorka przytacza wiele historii „z życia wziętych” bezpośrednio związanych z naszymi ulubieńcami. Jedne z nich są śmieszne i radosne, a inne wpędzają nas w chwilę zadumy i niekiedy sprawiają, że w oku może zakręcić się łezka. Na marginesach możemy odnaleźć dużo pięknych cytatów oraz wiele ciekawostek i cennych wskazówek. Wszystko to okraszone humorem na najwyższym poziomie i komicznymi rysunkami, które u niejednego czytelnika wzbudzą salwy śmiechu.
„Język koni- język ludzi. Porozumienie jest możliwe!” to jedna z piękniej wykonanych książek o koniach, która jednocześnie oprócz ogromnych walorów estetycznych niesie ze sobą setki cennych wskazówek. Z wielką chęcią i entuzjazmem zawsze sięgam po tę pozycję. Szczerze polecam ją każdemu, kto choć w najmniejszym stopniu zakochał się w koniach.

 Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości wydawnictwa Akademia Jeździecka 

7 komentarzy:

 1. Raczej nie sięgnę, ponieważ normalnie czytam coś innego, chociaż bardzo chcę nauczyć się jeździć konno...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do rozpoczęcia nauki jazdy konnej. :) Nie ma nic piękniejszego od więzi łączącej jeźdźca i konia.
   Niebawem pojawią się recenzje powieści, więc może tam coś Cb zainteresuje. Właśnie czytam "Jutro 4"- nadrabiam zaległości.

   Usuń
  2. Może będę miała okazję, bo moja przyjaciółka ma koleżankę, która ma stadninę niedaleko miasta, w którym mieszkam;)

   Usuń
  3. Korzystaj póki możesz, bo za 20lat może będziesz żałować, że nie wykorzystałaś okazji ;) Jestem zdania, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego (prawie wszystkiego :P).

   Usuń
 2. Widzę, że wracasz do blogosfery! Witam z powrotem. ;)
  A co do koni, to jako dziecko jeździłam i uważam, że to wspaniała sprawa. Później jakoś brakowało mi czasu i to zaniedbałam, ale na pewno kiedyś do tego wrócę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Vibi już po maturach- więcej czasu, więc mogę powrócić do pisania (i częstszego czytania!) :)
   Będę starać się zamieszczać regularnie posty i z powrotem wpaść w tę blogową machinę :D

   Usuń
 3. Zapraszam do księgarni: http://www.marlon24.pl/jezyk-koni-jezyk-ludzi.html

  OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś, to zostaw po sobie ślad :)