środa, 12 czerwca 2013

"OK! Deutsch"

Tytuł: "OK! Deutsch.FOTOkurs do szybkiej nauki podstaw niemieckiego" 
Wydawnictwo: SuperMemo
Ocena: 9/10
Cena: 29,90


Kurs językowy OK! Deutsch podzielony został na pięć głównych działów: w samolocie, w mieście, rozrywki, problemy, na plaży. Te z kolei zawierają po dziesięć lub jedenaście lekcji. Każda lekcja przypada na jeden dzień nauki.

Pierwszym ćwiczeniem jest dopasowanie tego co mówi lektorka do odpowiedniego obrazka. Kolejne polega na słuchaniu tego co mówi lektorka i jednoczesnym patrzeniu na zdjęcia w celu głębszego utrwalenia zdobytej wiedzy. Trzeci etap nauki stanowi mówienie- patrząc na obrazki musisz przypomnieć sobie jakie wyrażenia do nich pasują i następnie je wypowiedzieć. Po wykonaniu każdego z ćwiczeń dokonujesz samooceny wybierając jeden z trzech przycisków: nie wiem, prawie lub wiem. Supermemo samo wyznaczy ci  powtórkę za określoną liczbę dni, zależną od tego co wybierzesz. Zakończenie lekcji stanowi powtórka wcześniej poznanego materiału i osłuchanie się z jego użyciem w kontekście.

OK.! Deutsch oddziałuje na kilka zmysłów jednocześnie. Dzięki uczeniu się poprzez słuchanie, patrzenie oraz mówienie o wiele szybciej opanujesz dany materiał. Dużym atutem tego kursu językowego jest staranność jego wykonania, bardzo dobry dobór zdjęć oraz przyciągająca wzrok okładka, która w pełni oddaje ideę tego kursu. Jeśli posiadasz iPhone’a lub smartfona z Androidem możesz pobrać nagrania MP3 oraz aplikację „Skanuj i słuchaj”. Umożliwi ci to naukę poza domem, np. podczas jazdy autobusem czy wylegując się na plaży. Warto również zapisać się na kurs OK!Deutsch online i dzięki temu mieć możliwość uczenia się przez dwa miesiące online.

Gdy pierwszy raz zobaczyłem OK!Deutsch byłem trochę zaskoczony, bo nigdy wcześniej nie spotkałem się z taką formą kursu. Jako, że lubię innowacyjne rozwiązania , to jestem w pełni usatysfakcjonowany. Myślę, że FOTObrulion do ciekawe rozwiązanie i co ważne zachęcające do kontynuowania nauki. Dzięki temu kursowi nauka języka obcego stała się dla mnie przyjemnością, a nie obowiązkiem. Codziennie z wielką chęcią sięgam do OK!Deutsch i uczę się kolejnych wyrażeń.

Polecam ten kurs szczególnie osobom początkującym, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z językiem niemieckim. OK! Deutsch z pewnością sprawi, oczywiście przy odrobinie zaangażowania, że w krótkim czasie przyswoisz sobie podstawowe słówka i wyrażenia niezbędne w różnych sytuacjach życiowych podczas pobytu w Niemczech. Do sięgnięcia po ten kurs językowy zachęcam także osoby, które kiedyś uczyły się niemieckiego, a chciałyby zrobić sobie szybką powtórkę i odświeżyć swoją pamięć.


 Kurs otrzymałem dzięki uprzejmości wydawnictwa SuperMemo
 


...................................................................................................

9 komentarzy:

 1. Kurczę mnie by się też taki przydał dla odświeżenia wiadomości - tym bardziej, że chcę nadrobić zaległości i podszkolić ten język;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczyłam się niemieckiego 13 lat, a jestem na 100% pewna, że gdybym podeszła do matury z tego języka (zdawałam angielski) to bym nie miała nawet tych 30%. :) Kurs językowy to by mi się przydał, ale z angielskiego, żeby podszkolić ten język.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki sam kurs możesz znaleźć również np. z języka angielskiego :) Ale jeśli masz już jakieś podstawy to polecam bardziej SMARTfiszki :)

   Usuń
 3. Niemiecki to niemiecki. Po swoim przykładzie wiem, że potrzeba ogromnych chęci. Jako tegoroczna maturzystka tego języka niestety wiem coś o tym :)
  Ps. Pozwoliłam sobie rozejrzeć się trochę po Twoim profilu. Cieszę się, że otwarcie piszesz o jeździectwie. Nam, koniarzom, brakuje takich ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w klubie :) Również zdawałem w tym roku na maturze niemiecki. :) Myślałem, że będzie gorzej, ale okazało się, że nie było aż tak źle. :P Niemiecki nie jest taki zły.
   I dziękuję za miłe słowo. :)

   Usuń
  2. Coś o tym wiem. Strasznie się bałam podejść do ustnego, ale nie taki diabeł straszny ;)
   Nie ma za co, akurat o koniach mogła bym rozmawiać godzinami :)

   Usuń
  3. Też tak miałem z ustnym. Na tę maturę szedłem jak na ścięcie i modliłem się o 30%, a tu okazało się dziwnym trafem, że dostałem ponad 80% xD (do tej pory nie wiem jak to możliwe).
   Chyba każdy koniarz uwielbia rozmawiać o koniach godzinami :D W końcu w życiu nie ma nic piękniejszego.

   Usuń
 4. Dziękuję, ale nie :) Po 6 latach nauki tego języka mam dość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemiecki nie jest taki zły jak się na pierwszy rzut oka wydaje ;) To przez szkołę i dziwny system nauczania w Polsce, nabieramy niechęci do wielu przedmiotów, np. niemieckiego. Też kiedyś nie kochałem tego języka, ale dzisiaj to się trochę zmieniło. Poza tym dobry kurs językowy i zachęcająca metoda nauki do podstawa :) :) Polecam również SMARTfiszki :)

   Usuń

Jeśli już tu jesteś, to zostaw po sobie ślad :)